II Bieg Karnawałowy we Wrocławiu

1

Karnawał na sportowo. II Bieg Karnawałowy we Wrocławiu 04.02.2017 r.

2

Smerfy, zakonnice, diablica, pipi, wikingowie, czarownica, aniołki czy księżniczka to tylko nieliczne przebrania wśród uczestników tegorocznego wrocławskiego biegu. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością podczas tworzenia swoich kreacji a inspiracje zaczerpnięte były z popularnych bajek i filmów.

Zabawa była przednia, warunki pogodowe sprzyjały wielu atrakcjom jak bardzo śliska nawierzchnia , niczym lodowisko z tą różnicą, że zamiast łyżew każdy miał buty do biegania. Niektórzy postanowili zrezygnować z biegu i nie stwarzać zagrożenia dla własnego zdrowia, co rzeczywiście mogło spowodować wykluczenie z biegowego życia na długi czas, a jak wiadomo, dla każdego biegacza to straszna diagnoza. Czasem lepiej zrezygnować z jednego biegu dla dziesięciu kolejnych. Oprócz ślizgawki, troszkę wody w butach ale to urozmaiciło bieg. Oczywiście można się tego było spodziewać, pogody się nie wybiera. Zapisując się na bieg w lutym trzeba liczyć się z tym, że na trasie będzie śnieg i lód, tym bardziej, że trasa nie wiodła ulicami. Trasa była ogólnodostępna i można było ją sprawdzić dzień a nawet dwa wcześniej. Jedyny minus to brak oznaczenia kilometrów na trasie.

Taki bieg to dobry moment na sprawdzenie swoich postępów treningowych oraz czas naprawdę dobrej zabawy. Osobiście jestem zadowolona ze swojego startu mimo trudnych warunków.

4

Jak przystało na weekend karnawału pakiet startowy był dedykowany na ten właśnie czas. Każdy otrzymał maskę karnawałową oraz pamiątkowy odlewany medal. Zwycięzcy jako trofea otrzymali efektowne ceramiczne maski karnawałowe przygotowane przez pracownię Piecownia.

Marzena Ślusarczyk