Herby maratonów i półmaratonów 2019

herby2019

Droga Biegaczko! Drogi Biegaczu!

Prawdopodobnie bieganie jest nieodłącznym elementem Twojego życia. Stawiasz sobie konkretne cele i je realizujesz. Masz lepsze i gorsze sezony biegowe. W jednym dopada Cię kontuzja. I złościsz się na cały świat. W innym bijesz życiówki. I radości nie ma końca. Rośniesz w siłę.

 

Czy należysz do grona wytrawnych biegaczy, lubiących walkę ze samym sobą, stawiającym sobie coraz wyższą poprzeczkę? Może nadszedł czas na zdobycie odznaczenia, będącego uhonorowaniem Twoich startów? Medalu, który “wartością” będzie odpowiadał sześciu innym. Herbu, który będzie zwieńczeniem trudu włożonego w przygotowanie do udziału i sam udział w sześciu wymagających imprezach biegowych.

 

Jeśli lubisz wyzwania, to walka o herb półmaratonów i maratonów będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

 

Herb półmaratonów i maratonów. O programie

 

Jesteśmy “stowarzyszonymi” biegaczami, którzy zadłużyli się w bieganiu dawno temu i to tej aktywności oddali sporą część swojego serca i… życia. Od 2016 r. nasze stowarzyszenie Run Pro Sport docenia biegaczy szczególnie ambitnych i wytrwałych herbami.

 

Herb to w pierwszej kolejności program. W drugiej odznaczenie. W trzeciej medal.

 

Ciężko jest wyjść na trening, kiedy za oknem pada deszcz, wieje lub temperatura spada poniżej zera. Niełatwo jest też podnieść się z ciepłego łóżka, gdy za oknem jest jeszcze ciemno, a wszyscy domownicy smacznie śpią. Walczysz ze swoimi słabościami każdego dnia. W dodatku pracujesz. Masz rodzinę. Przyjaciół. Dzieci. Drugą pracę. A mimo to, biegasz. Biegasz długodystansowo. Samodyscypliny uczysz się codziennie.

 

Nasz “herbowy” program ma na celu docenienie Was, Drodzy Biegacze! Waszych startów. Wysiłku, włożonego w przygotowania do biegów. Doskonale wiemy jak wiele wyrzeczeń czeka Was na drodze do celu.

 

Te dodatkowe odznaczenie zostało stworzone przez biegaczy i dla biegaczy, a sam pomysł stworzenia tego projektu był skutkiem wielu rozmów i dyskusji pobiegowych (często przy grochówce, czasem przy pizzy i koniecznie przy piwie!) z zapaleńcami biegania, takimi jak my.

 

Zdobycie herbu (medalu) półmaratonów i maratonów. Warunki

 

Otrzymanie herbu półmaratonów wiąże się z ukończeniem w ciągu roku sześciu półmaratonów, natomiast herb maratonów otrzymają Ci biegacze, którzy przebiegli sześć maratonów w ciągu dwóch lat.

 

Aby zdobyć herb półmaratonów możesz wybrać starty w biegach dłuższych niż dystans półmaratonu, ale nie mających więcej niż 40 km. W przypadku herbu maratonów liczy się każdy maraton oraz każdy bieg o większym kilometrażu.

 

Dlaczego warto wybrać nasze odznaczenia?

 

Bieganie jest azylem, które daje nam, biegaczom, wolność. Nie zawsze jest to proste i piękne. Podczas biegania zostajesz sam ze sobą. Ze swoimi emocjami. Słabościami. Zdarza się, że bieg przypomina walkę o przetrwanie. Każdy trening, a tym bardziej start uczy nas o sobie czegoś nowego.

 

Tworząc odznaczenia, postanowiliśmy Ci tę wolność podarować. Niczego nie narzucamy. To Ty wybierasz imprezę biegową, w której pobiegniesz. Może to być w miejscowości, w której właśnie się znajdujesz, czytając ten tekst. A jeśli zapragniesz, możesz udać się na koniec świata i tam przebiec połówkę czy maraton. Liczy się każdy start w kraju i za granicą.

 

Nie jesteś uzależniony od konkretnych imprez biegowych. To Ty dokonujesz wyboru. Jeśli dopadnie Cię grypa, czy, co gorsza, nabawisz się kontuzji, nie wypadasz z gry. Możesz zastąpić zaplanowany bieg innym.

 

Jeśli nie jesteś fanem asfaltu, możesz postawić na półmaratony i maratony w miejscowościach oddalonych od miejskiego zgiełku. I walczyć o medale w otoczeniu natury.

 

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami: herb@herbmaratonów.pl. Wiele szczegółowych informacji oraz oraz regulamin zdobycia herbów znajdziesz na naszej stronie: http://herbmaratonow.pl/.

 

O czym jeszcze musisz wiedzieć

 

Biegacze powinni się wspierać. Dzielić swoimi doświadczeniami. I doceniać. Dlatego jeśli opisujesz swój udział w biegach w formie relacji i masz ochotę się nimi z nami podzielić, napisz do nas maila. Z chęcią opublikujemy Twój tekst ze zdjęciami na naszej stronie.
Jeśli chcesz być z nami na bieżąco gorąco zachęcamy do polubienia i obserwowania naszego fanpage’a https://www.facebook.com/HerbMaratonow/.

 

A może szukasz wsparcia lub chcesz zasięgnąć informacji od biegaczy, którzy podjęli próbę zdobycia lub już są w posiadaniu herbu półmaratonów i maratonów? Zapraszamy tutaj:

https://www.facebook.com/groups/herbpolmaratonow/

https://www.facebook.com/groups/herbmaratonow/

 

Korzystasz z garminu connect? Dołącz do naszej grupy herbowych maratończyków! https://connect.garmin.com/group/2625044

 

Zachęcamy także do przystąpienia do Klubu Herbów Maratonów, w których możesz zyskać dodatkowe odznaczenia. Klub Herbu Maratonów zrzesza osoby, które ukończyły w swojej biegowej karierze minimum 25, 50, 100, 250 lub 500 półmaratonów lub minimum 25, 50, 100, 250 lub 500 maratonów. Po więcej informacji sięgnij tutaj: http://herbmaratonow.pl/klub-herbu-maratonow/