Herb maratonów i półmaratonów w latach 2020/2021

Długo zastanawialiśmy się nad wieloma Waszymi sugestiami, propozycjami jak rozwiązać tegoroczne edycje herbu, było dużo rozmów dyskusji oraz konstruktywnych sporów.

Zgodnie z naszą decyzją nie chcemy być odznaczeniem komercyjnym i nie mamy zamiaru klasyfikować do herbu jakichkolwiek biegów wirtualnych. Masa z Was pisze, ale dlaczego, przecież dostałem za niego medal, jest klasyfikacja. Tak to prawda, ale niemniej jednak każdy z uczestników takich biegów rozgrywał go w innych warunkach atmosferycznych, w innych godzinach, w innych warunkach terenowych. Jedni realizowali ten plan bardzo ambitnie, niejednokrotnie starając przebiec się ten bieg na jego pierwotnej trasie, inni wybierali drogę nieco bardziej z górki. Herb to coś co tworzą biegacze, nie jesteśmy nastawieni na komercje, ale na rywalizację biegową na dystansach maratonu lub półmaratonu.

Zmiany w regulaminach

I tak aby zdobyć Herb Półmaratonów 2020/2021 trzeba nie jak dotąd w ciągu roku, lecz w ciągu dwóch lat 2020/2021 ukończyć 6 półmaratonów rozgrywanych na zasadach standardowych nie wydarzenia wirtualne.

Podobna zasada dotyczy Herbu maratonów 2020/2021, dotychczas trzeba było ukończyć 6 biegów na dystansie maratonu lub dłuższym w ciągu dwóch lat, teraz dokładamy trzeci rok na zdobycie herbu.

Aktualnie pracujemy nad szata graficzną nowych herbów a osoby którym udało się złożyć wniosek jeszcze na starych zasadach otrzymają pamiątkowe herby w pierwszych tygodniach lutego 2021.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie dotychczas nadesłane wnioski na herb 2020 zostaną rozpatrzone w styczniu 2021.