XII Bieg Wedla

58a86f8189081_o,size,933x0,q,70,h,9d06f7

XII Bieg Wedla
Termin 18.02.2017
Miejsce: Park Skaryszewski w Warszawie

DSCN0271

Ślisko, tłum i …trudno.

Parę dni przed zawodami aura nie rozpieszczała. Padał śnieg, potem marznący deszcz, a dodatnią temperaturę w ciągu dnia zastępowały przymrozki w nocy. W rezultacie stan nawierzchni w piątek wieczorem nie nastrajał optymistycznie. Asfalt pokrywał zmarznięty śnieg i lód. Było bardzo ślisko.   Na szczęście w nocy nie było mrozu, a i służby miejskie mocno przyłożyły się do poprawy warunków, także już w sobotę rano zamiast lodowiska pojawiło się błoto śniegowo – piaskowe i mnóstwo kałuż.
Impreza sportowa zaczęła się już o godz. 10 :00 startem Nordic Walking, biegiem i marszem na orientację. Potem nastąpiły biegi dziecięce oraz biegi na 1,85km i 5,4 km. Bieg główny (9 km) rozpoczął się o godz. 13.00. Trasa biegła wzdłuż głównej alei Parku Skaryszewskiego i liczyła 5 pętli
Na starcie biegu głównego pojawiło się ok 500 zawodników. Już po kilkuset metrach biegu o suchej stopie mogłam zapomnieć, gdyż woda rozchlapywana przez biegaczy wlewała się wierzchem do butów. Zawody były trudne. Biegło się siłowo, slalomem przez tłum, gubiąc rytm, po nierównej, śliskiej i „ciapowatej” nawierzchni. Zwieńczeniem były ostatnie metry przed metą – po lodzie pokrytym kilkucentymetrową warstwą wody. Na mecie czekał medal, dyplom, kubeczek gorącej czekolady, upominek słodkości i (po raz pierwszy) ręcznik z logo biegu.
Puchary wręczono zawodnikom w kategorii open mężczyzn i kobiet w poszczególnych dystansach, oraz w kategoriach 35-latków,  Kamionka i Wedla. Jak co roku, po dekoracjach, nastąpiło losowanie nagród od sponsorów.

IMG_0158wedel

Bieg Wedla ma sympatyczną formułę, niezmienną od lat. Pozwala sprawdzić zimową formę i zdecydowanie jest warty tego, by w nim uczestniczyć w kolejnych edycjach a pakiety są w „znośnej” cenie. Z zapisami trzeba się zatem spieszyć, bo zazwyczaj limit miejsc zapełnia się w ciągu kilku dni.

Magdalena Dobaj – Zerek