X Chrustowski Bieg Zimowy

Hisilicon Balong

14 stycznia 2017 r. miała miejsce dziesiąta edycja Chrustowskiego Biegu Zimowego organizowanego na terenie Chrustowa ( gmina Oborniki Wlkp.) .

IMG_20170114_095400

Jak dowiedziałam się na miejscu to bieg z piękną historią. Jego  pomysłodawcą był ( odszedł w 2015 r.) Stefan Hoeft, trener, nauczyciel i wychowawca w szkole w Chrustowie.
Biuro zawodów mieściło się w Szkole Podstawowej w Chrustowie. Po wejściu do szkoły przekonałam się, że wszystko jest rewelacyjnie opisane: biuro zawodoów, szatanie damskie i męskie, toalety, prysznice,depozyt, bufet itp. Nikt nie miał najmniejszych wątpliwości, gdzie co się znajduje. W pakiecie biegacz otrzymał oprócz imiennego numeru startowego rękawiczki zimowe do biegania. Miły upominek. Start wyznaczony na godzinę 12.00 poprzedziła minuta ciszy upamiętniająca inicjatora tego biegu.
Trasa liczyła 12 km i prowadziła przez okoliczne miejscowości, biegacz widział przed sobą długie proste biegnące między polami ( pogoda wymarzona, 2C w plusie, bezwietrznie – inaczej byłoby o wiele trudniej.) Na trasie zorganizowano dwa punkty z napojami: wodą i herbatą. Profil trasy z licznymi długimi podbiegami, jak podali w opisie trrasy organizatorzy – ponad 56 % trasy prowadziło pod górkę. Krótki odcinek prowadził po bruku ( najmniej przyjemny fragment biegu 🙂 Bieg zaczynał się długim podbiegiem i tak samo się kończył.

IMG_20170114_142542

Na mecie czekała ciepła herbata, grzana kiełbasa, pyszny pączek (zjedzony bez wyrzutów sumienia po takim wysiłku) oraz piękny medal.

587a2f16c6228_ofot. Jakub Przybysz

Za sprawność, uśmiech i życzliwość osób organizujących ten bieg należą się im wielkie brawa, a z ocen szkolnych szóstka z wielkim plusem. Na pewno wrócę tu za rok 🙂

Autor: Agnieszka Stefańska