Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA – 29.01.2017

WP_20170129_010

Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA – Rozpoczęcie sezonu biegowego 2017.

29.01.2017 r. Dystans 5 km wokół pętli o długości 1 km .

Miejsce: Park centralny, Świdnica.

Zimowe popołudnie wcale nie było takie mroźne, promienia słoneczne na pewno przekonały nie jednego wahającego się, czy przyprowadzić dziecko na bieg. Dorosłych raczej nie odstrasza pogoda, no chyba, że mało zdeterminowanych „ świeżynek ” wśród biegaczy.

Snapshot_20170129_1

Atmosfera bardzo sprzyjająca, pogoda dopisała, jedynym nieudogodnieniem było trochę błotnych kałuż na trasie. Pomimo ich omijania, biegacze nie zwracali uwagi na innych i można było zostać ochlapanym. Odbyły się liczne biegi towarzyszące dla dzieci, uśmiechów na twarzach dzieciaczków nie brakowało. Żaden trud i zmęczenie nigdy nie przewyższą radości z otrzymanego medalu a przede wszystkim z satysfakcji przebytego dystansu.

Niewielka opłata startowa była znacząca niższa niż zwartość pakietu startowego, gdzie oprócz pięknego medalu i technicznej koszulki, załączona była taśma kinezjologiczna A-Z TAPE, płyn do płukania jamy ustnej Colgate , batonik, izotonik , woda. Co najważniejsze ciepła herbatka po biegu i kiełbaska pieczona na ognisku. Niezadowolonych raczej nie było, chyba, że z własnego wyniku. Przy okazji można było zjeść pyszne ciasto i wspomóc schronisko dla psów. Organizatorom należą się brawa za doby standard zawodów.

 

Marzena Ślusarczyk