16 czerwca pobiegnij na nocnym maratonie w Bydgoszczy oprócz tego także półmaraton i na 8 dodatkowych dystansów

PLAKAT2018

16 czerwca br. w Bydgoszczy po raz 13. odbędą się kultowe nocne zawody na dystansie maratonu, półmaratonu i na 8 dodatkowych dystansach. Na to święto nocnego biegania przyjadą do nas takie sławy biegów ultra jak Edward Dudek „Baca”,  pierwszy Polak, który ukończył Spartathlon i Andrzej Radzikowski, pierwszy i jedyny zarazem  ZWYCIĘZCA Spartathlonu! Czekamy też na deklarację Ryszarda Kałaczyńskiego, który biegł u nas w zeszłym roku. Ryszard to rekordzista świata i Guinnessa, który pokonywał królewski dystans codziennie przez rok + 1 dzień!

Jeśli chcecie ich spotkać a także innych mocarzy i multimaratończyków (Drygalski, Torłop…) zapiszcie się. A przed biegiem zapraszamy na koncert kapeli MISTAH LEGO, która w rytmie reggae i rap każe Wam najpierw w głowie a potem na trasie pokonać swój dystans!

Termin zapisów i wpłat tylko do 25 maja 2018r.

Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego, bo o nim mowa,  to najstarszy, nieprzerwanie organizowany nocny maraton w Polsce! Zawody są kultowe, bowiem gromadzą na starcie stałych uczestników, którzy są symbolem wartości, jaką niesie sport a w szczególności biegi maratońskie!

Te zawody, to wielka atrakcja dla uczestniczących w niej osób. Bieg, bowiem rozgrywany jest w nocy w przepięknej scenerii Plant Bydgoskich w unikalnej scenerii, wzdłuż unikatowych zabytków hydrotechniki,  jakimi są śluzy rodem z XVIII w. na Kanale Bydgoskim, który jest najstarszym śródlądowym kanałem wodnym na obecnym terytorium Polski czynnym do dnia dzisiejszego.

To wyjątkowe w skali kraju przedsięwzięcie każdego roku spotyka się z licznym zainteresowaniem, potwierdzającym jego rosnący prestiż i powszechne uznanie wśród zawodników. Towarzyszące inicjatywie liczne atrakcje, sprawiają, że każdy uczestnik, poprzez czynny udział bądź dopingowanie, może poczuć ducha sportowej atmosfery i doświadczyć artystycznych wrażeń.

Wszyscy zawodnicy otrzymują autorskie, nietuzinkowe odlewane medale, wyjątkowe okolicznościowe koszulki i niespotykane jak na warunki w kraju bogate pakiety startowe. Oferujemy też oryginalne pamiątkowe profesjonalne numery startowe elektroniczne zapisy i pomiar czasu. Zawsze też coś nam gra, głośno i na żywo co jest dużą atrakcją dla biegaczy i kibiców! Klasyfikacja odbywa się aż na 10. dystansach!

Jak pokazują kolejne edycje, w wydarzeniu uczestniczą maratończycy nie tylko z Bydgoszczy a w większości z całego kraju, a także biegacze z Litwy, Łotwy, Szwecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA, Kanady, Ukrainy i Białorusi.

WITRYNA ZAWODÓW – http://polskiemaratony.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=882

REGULAMIN –  http://polskiemaratony.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=931

ZAPISY – https://super-sport.com.pl/zapisy-formularze/1469-13-nocny-maraton-kanalu-bydgoskiego.html